افزایش چشمگیر ظرفیت تولید در مجتمع فولاد خراسان
افزایش چشمگیر ظرفیت تولید در مجتمع فولاد خراسان
«مجتمع فولاد خراسان» با سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد تومانی در سایت صنعتی این شرکت واقع در نیشابور، ظرفیت تولید گندله خود را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با اعلام این خبر که شرکت تحت مدیریت او با اجرای طرح مکانیزاسیون انباشت و برداشت کنسانتره، سرعت انتقال و بهره وری این ماده مواد اولیه‌ی ورودی به کارخانه گندله سازی را دست کم تا ۱۰ درصد افزایش خواهد داد، افزود: این پروژه که در سه فاز طراحی و وارد مرحله اجرا شده است، تغییر چشم گیری در تجهیزات و فرایند انباشت، برداشت و انتقال مواد اولیه در داخل سایت ایجادکرده و هدف از آن اصلاح فرایند، ارتقای راندمان تولید و نیز کاهش مصارف و ضایعات است.

کسری غفوری افزود: اجرای پروژه نصب تجهیزات مکانیزهی موسوم به «Stacker & reclaimer» کاهش توقفات، ارتقای کیفیت فرایند جابه‌جایی مواد اولیه، افزایش سرعت جا به جایی مواد، افزایش بهره وری انرژی و ارتقای ۱۰درصدی بهره وری تولید در این واحد را به دنبال خواهد داشت.

وی اعلام کرد: اجرای این پروژه، به عنوان بخشی از بسته تکمیلی طرح های توسعه شرکت، ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد که با انجام به موقع تعهدات مالی فولاد خراسان، قطعات و تجهیزات مورد نیاز آن که توسط شرکت DHHI ساخته شده در حال حاضر در مرحله نهایی برای حمل از بندر دالیان چین به ایران است.

به گفته مدیرعامل فولاد خراسان، این طرح تکمیلی و توسعه ای، که برای افزایش ظرفیت تولید گندله در فولاد خراسان بسیار حایز اهمیت است، در نیمه اول سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.

در همین رابطه، معاون «طرح و توسعه» مجتمع فولاد خراسان از تکمیل عملیات سیویل و محوطه سازی برای انبارش ۵۰۰ هزار تن کنسانتره خبر داد.

حمیدرضا اسحاقیان افزود: با توجه به نیاز به تغییر کاربری واحد واگن برگردان موجود در شرکت، این اقدام با طراحی جدید و ساخت تجهیزات مورد نیاز در داخل کشور، در سال جاری به اتمام رسیده است و طراحی و ساخت «هاپرهای دفنی، نوار نقاله و تجهیزات برقی و مکانیکی» به عنوان یکی دیگر از پیش نیازهای این بسته تکمیلی، انجام و با نصب بخش کنترل آماده بهره برداری شده است.