بیش از ۶۰ درصد جمعیت نیشابور و فیروزه تحت پوشش بیمه سلامت هستند
بیش از ۶۰ درصد جمعیت نیشابور و فیروزه تحت پوشش بیمه سلامت هستند
سرپرست اداره بیمه سلامت نیشابور گفت: در حال حاضر ۳۰۸ هزار ۵۱۰ نفر در شهرستان های نیشابور و فیروزه تحت پوشش بیمه سلامت هستند که این میزان معادل ۶۳ درصد جمعیت کل این شهرستان های می باشد.

راضیه ملانوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خاتون شرق افزود: از این تعداد ۲۶ هزار و ۵۹۴ نفر کارکنان دولت، ۶۹ هزار و ۷۲۰ نفر بیمه سلامت همگانی، ۲ هزار و ۵۲۸ نفر بیمه ایرانیان، ۱۹۶ هزار و ۳۹ نفر بیمه روستایی، ۴۷۵ نفر بیماران خاص پیوندی، هموفیلی، ام اس و تالاسمی و ۱۳ هزار و ۵۶۶ نفر سایر اقشار شامل بنیاد جانبازان و بنیاد شهید هستند.


وی اظهار داشت: بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال شامل کلیه مطالبات سال ۹۷ و بخشی از مطالبات سال۹۸ موسسات طرف قرارداد این اداره تا اردیبهشت امسال پرداخت گردید و بابت هزینه های سطح یک روستایی هم در طی سال ۹۸ بالغ بر ۱۰۰میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۱۰ موسسه شامل ۳ بیمارستان، ۱۱ درمانگاه، ۶۰ پزشک عمومی، ۵۰ پزشک متخصص و فوق تخصص، ۴۱ دندانپزشک، ۱۶ آزمایشگاه، ۸ مرکز تصویربرداری، ۱۶ فیزیوتراپی، ۴۴ مرکز بهداشت و ۶۱ داروخانه تحت پوشش بیمه سلامت نیشابور است.
وی تصریح کرد: در راستای استقرار نظام الکترونیک در سازمان بیمه سلامت ایران از سال گذشته طرح تبادل الکترونیک اسناد بستری در دو بیمارستان دولتی نیشابور انجام شده که ماهیانه دو هزار و ۸۰۰ سند در این طرح تبادل می شود.


وی گفت: طرح نسخه نویسی الکترونیکی با همکاری ۹۵ موسسه شامل پزشکان، داروخانه ها، آزمایشگاه ها و مراکزی تصویر برداری در حال انجام است و ارائه خدمات مختلف بیمه سلامت توسط ۶ دفتر پیشخوان در شهرهای نیشابور، فیروزه، قدمگاه و عشق آباد انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای تیرماه مقرر شده انجام نسخه نویسی الکترونیک به طور کامل در کلیه موسسات طرف قرار داد با هدف حذف دفترچه های کاغذی اجرایی شود بیان کرد: با استقرار نظام الکترونیک در سازمان بیمه سلامت مسیر ارائه خدمت به بیمه شدگان هموار و سطح رضایتمندی ایشان نیز افزایش خواهد یافت.
ملانوروزی درمورد اقدامات صورت گرفته برای ارائه خدمات بهتر به مردم در زمان شیوع ویروس کرونا گفت: تمدید اعتبار دفترچه های بیمه سلامت در تمامی صندوق ها به جز ایرانیان تا پایان خردادماه سال جاری انجام شده و تسهیلات ویژه برای بیماران کرونایی که بدون پوشش بیمه ای می‌باشند نیز در نظر گرفته شده به طوری که این بیماران می توانند با پرداخت کامل حق بیمه مصوب بلافاصله دفترچه دریافت کنند و یا در صورت تمایل در طرح آزمون وسع ثبت نام کرده که پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت با دریافت پاسخ ارزیابی و تعیین سطح می توانند از مزایای دفترچه بیمه سلامت بهره مند شوند.