ظرفیت تخت های آی سی یو در نیشابور تکمیل شده است
ظرفیت تخت های آی سی یو در نیشابور تکمیل شده است
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نیشابور گفت: مطابق آخرین آمارها از روز چهارشنبه شهرستان نیشابور مجددا در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته است.

علیرضا قامتی در گفت و گو با خاتون شرق افزود: با توجه به پرشدن ظرفیت تخت های ICU در بیمارستان از مردم شهرستان خواهشمندیم پروتکل های بهداشتی را بیشتر از قبل رعایت کنند که در غیر این صورت و ادامه این روند در بحث تخت های ICU و خدمات جانبی به مشکل برخواهیم خورد.

وی بیان کرد: تعداد کل بستری های ما تا روز چهارشنبه چهار هزار و ۲۵۹ نفر می باشد که از این تعداد سه هزار و ۶۵۴ نفر ترخیص شده اند.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۰۱ نفر در بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور بستری هستند که در روز گذشته ۳۱ نفر و امروز ۱۸ نفر بستری شده اند.
وی ادامه داد: با فوت یک‌ نفر مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل فوت شدگان با علائم مشکوک به کرونا در نیشابور به عدد ۵۰۴ نفر رسیده که از این تعداد تست ۲۳۳ نفر مثبت و ۲۷۱ نفر نیز مشکوک بوده است.
وی اظهار کرد: اگر سه روز پشت سر هم بستری شده های ما تعداد سه در صدهزار نفر باشد وارد وضعیت قرمز شده ایم که با توجه به اینکه سه روز پشت سرهم‌آمار بستری ها در نیشابور بالای ۱۵ نفر بوده‌و جمعیت تحت پوشش نیم میلیون نفر است از امروز نیشابور در وضعیت قرمز قرار گرفته است‌و باید تمامی پروتکل های مربوط به این وضعیت رعایت شود.