فولادیار یک معین اقتصادی توانمند برای توسعه اشتغال منطقه است
فولادیار یک معین اقتصادی توانمند برای توسعه اشتغال منطقه است
فرماندار فیروزه گفت: فولادیار یک معین اقتصادی توانمند برای توسعه اشتغال و پیشرفت اقتصاد منطقه است.

ابوالفضل حکیم‌پور سه‌شنبه طی بازدید از مراحل احداث مجتمع صنعتی کارخانجات آهک فولادیار نوین افزود: در این شهرستان هشت معین اقتصادی فعالیت دارند که طی یک سال گذشته با اجرای ۹۰۶ طرح زمینه ایجاد ۲۵۶ شغل پایدار را ایجاد کرده‌اند.
وی ادامه داد: به خاطر جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در فیروزه در شهرک صنعتی کمال این شهرستان در حال حاضر دیگر زمینی برای واگذاری وجود ندارد و در حال اجرای طرح توسعه این شهرک هستیم و ۱۶ سرمایه گذار در اولویت دریافت زمین قرار گرفته‌اند‌.
وی اظهار داشت: این شهرک در رتبه‌بندی سه زیست محیطی قرار دارد و بعضی صنایع را نمی توانیم در آن مستقر کنیم به همین منظور مراحل احداث شهرک صنعتی طاغان‌کوه شروع شد که تا کنون ۵۰ هکتار زمین به آن تخصیص پیدا کرده است.
وی بیان کرد: این شهرک صنعتی قابلیت توسعه تا ۱۵۰ هکتار دارد و به خاطر داشتن رتبه ۵ زیست‌محیطی می‌توان صنایع مختلف و بزرگ در آن مستقر کرد و هم اکنون ۲ واحد متقاضی سرمایه گذاری حوزه خوروسازی و ذوب فلزات در آن هستند که هرکدام از آن ها در فاز اولشان حداقل ۵۰۰ شغل ایجاد می‌کند که در حال دریافت مجوز هستیم و امیدواریم در هفته دولت کلنگ احداثشان زده شود.
وی عنوان کرد: سرمایه گذارانی که در فیروزه فعالیت کنند مطابق برنامه پنجم ۲۰ سال و برنامه ششم ۱۳ سال معافیت مالیاتی خواهند داشت و این موضوع در کنار دسترسی به راه های مواصلاتی خاکی و ریلی، منابع آبی، نیروی کار ارزان، نزدیکی به بازارهای بزرگ و شرایط سهل اداری که در شهرستان به وجود آمده از مواردی است که در فیروزه برای سرمایه گذاران جاذبه ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد: امسال جهش خوبی در بخش اقتصاد مقاومتی روستاها و در حوزه دامداری و کشاورزی برای افزایش تولید و ارتقای اقتصاد معیشتی داشته ایم.
وی خاطرنشان کرد: با وجود حدود ۱۵۰ هزار دام سبک در فیروزه ولی هیچ کدام از فعالیت های دامداران ما به دلیل اینکه سنتی عمل می کنند اقتصادی نیست و در بحث زایش و وزن گیری موفق نیستند و در این چارچوب در آخرین طرحی که به صورت ویژه در شهرستان فیروزه با همکاری فولاد خراسان به عنوان معین اقتصادی منطقه شروع شده بحث ارتقای بهره وری دام سبک به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: در بخش اصلاح نژاد، وزن گیری و زایش های موفق طرحی در ۲ روستای فیروزه آغاز شده که به زودی در کل روستاهای این شهرستان اجرایی می‌گردد و با اجرای این طرح درآمدهای پایدار در این بخش افزایش ۳ برابری می‌یابد.

فرآیند ساخت کارخانجات آهک فولادیار نوین کاملا بومی است

مدیرعامل شرکت مجتمع صنعتی کارخانجات آهک فولادیار نوین گفت: این طرح تا کنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و همه مراحل مهندسی آن بومی و فرآیند ساخت آن نیز کاملا داخلی است.
مجید اسماعیل زاده افزود: مجتمع فولاد خراسان در احداث این کارخانه مشارکت فعال دارد و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امیدواریم فاز اول این طرح تا شهریور سال آینده به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: طرح توسعه این مجموعه را نیز در برنامه داریم که با راه اندازی آن ظرفیت تولید به ۶۰۰ تُن و ۲برابر ظرفیت فعلی خواهد رسید که همه مراحل آن هم توسط مهندسان ایرانی خواهد بود و افتخاری برای صنعت آهک کشورمان است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان های نیشابور و فیروزه موقعیت ممتازی از لحاظ دسترسی به مواد اولیه، منابع انرژی، زیرساخت های حمل و نقل جاده ای و ریلی دارند خاطرنشان کرد: بازرگانان و صنعت گران به دنبال این هستند که سریع و ارزان محصولات را به دست مشتری برسانند و به مواد اولیه نیز دسترسی آسان داشته باشند که البته دستگاه های محلی و منطقه همکاری خوبی دارند ولی قوانین کشور ممانعت می کند و دست آن ها بسته است و با توجه به اینکه امسال سال جهش تولید است باید قوانین این حوزه دچار تحول شود و نمایندگان با مراجعه به حوزه های انتخابیه و شنیدن مشکلات صنعتگران می توانند در تحقق این شعار کمک کنند.