آژیر قرمز کرونا در شهرستان فیروزه به صدا در آمد
آژیر قرمز کرونا در شهرستان فیروزه به صدا در آمد
فرماندار فیروزه گفت: با افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به کرونا این شهرستان از لحاظ ابتلا به این بیماری در وضعیت قرمز قرار گرفت.

ابوالفضل حکیم‌پور روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طی هفته گذشته ابتلای به کرونا در شهرستان فیروزه روندی صعودی داشته و این روند در نقاط روستایی شدت بیشتری داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیشتر روستاهای شهرستان فیروزه درگیر کرونا شده و روند ابتلا به این بیماری نسبت به ۱۰ روز گذشته افزایش داشته که جای نگرانی دارد و به همین خاطر همه مراسم عزا و عروسی و تجمعات لغو شده است ولی متاسفانه در بخش مراودات اجتماعی هنوز شهروندان حساسیت لازم را ندارند و اگر مردم هشدارها را جدی نگیرند و روند ابتلا به همین شکل ادامه پیدا کند فیروزه از وضعیت قرمز هم عبور خواهد کرد.

فرماندار فیروزه گفت: تاکنون در شهرستان فیروزه آزمایش کرونای ۱۰۰  مثبت اعلام شده و سه فرد میانسال بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

حکیم پور افزود: در حال حاضر در فیروزه مراقبتهای بهداشتی و محدودیت‌ها تشدید شده است  و هر مرکزی که بدون هماهنگی بازگشایی شود یک‌ماه مهر و موم خواهد شد و رستوران‌ها و تالارها تعطیل است و مراکز عرضه مواد غذایی نیز تنها با رعایت موازین بهداشتی می‌توانند فعالیت کنند.

شهرستان فیروزه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۱۱ هزار و ۹۳۱ تن  را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۲۰۷ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

“پاندمی کرونا” تاکنون در سطح جهان ۱۱ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۵۶۸ نفر را بیمار کرده و جان ۵۴۱ هزار و ۲۴۸ نفر را در ۲۱۲ کشور گرفته است.

۶ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۸۰۵ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان  تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با سه میلیون و ۴۱ هزار و ۱۲۹ بیمار کرونا و ۱۳۲ هزار و ۹۹۳ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، هند، روسیه و پرو قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد.

  • منبع خبر : ایرنا